Aby wysłać przesyłkę, często szukamy najkorzystniejszych cenowo usług. Można to zrobić poprzez brokerów kurierskich, takich jak epaka.pl. Jeśli cena odgrywa największe znaczenie, ale liczy się również to, by paczka szybko i bezpiecznie dotarła do odbiorcy, to warto skorzystać z usług sprawdzonych i wiarygodnych przewoźników. Od lat współpracujemy z takimi firmami kurierskimi, jak GLS, UPS, DPD, DHL czy FedEx. W poniższym tekście omówimy dodatkowe koszty i opłaty wchodzące w transport przesyłki.

Od czego zależy kwota pobierana za wysyłkę kurierską?

W skład opłat za usługi kurierskie z pewnością wchodzą opłaty paliwowe i drogowe, a także za dostarczenie paczki o podanych wymiarach i wadze. Duże znaczenie w obliczeniu kosztu wysyłki mają takie parametry, jak wysokość, szerokość i długość oraz waga. Im większa przesyłka, tym większe koszty wysyłki. Przesyłki dłużycowe i paletowe to jedne z najdroższych opcji, jednakże czasem nie mamy możliwości innej formy transportu i decydujemy się na skorzystanie z tych usług. Cenę przesyłki zmienia również korzystanie z dodatkowych usług. Wśród nich należy uwzględnić dodatkowe ubezpieczenie, naklejkę ostrożnie, dostawę w wybranych godzinach czy w sobotę, przesyłkę za pobraniem lub zwrot dokumentów. Wszystkie one są dodatkowo płatne, ale zwiększają bezpieczeństwo przesyłki i minimalizują ewentualne straty.

W jaki sposób zaoszczędzić na wysyłce?

Zamawiając kuriera powinieneś zwrócić uwagę, czy w opłacie końcowej nie ma żadnych ukrytych kosztów. Na stronach firm kurierskich oraz na platformie wysyłkowej epaka.pl wypisana jest każda opłata, jaką ponosisz. Zapoznając się z cennikami, będziesz mieć pewność, że nie płacisz kosztów usług, których sobie nie życzysz. Wypełniając formularz zamówienia kuriera na stronie internetowej epaka.pl, zostaniesz poproszony o podanie danych adresowych nadawcy i odbiorcy, wskażesz gabaryty przesyłki oraz usługi dodatkowe. Nasza wyszukiwarka wskaże ci dostępnych przewoźników wraz z cenami i planowanym terminem dostawy. Dzięki temu w szybki sposób będziesz mieć przegląd opłat różnych firm kurierskich i sam zdecydujesz się, która z nich jest najkorzystniejsza dla ciebie. Aby zminimalizować koszty wysyłki, warto jest wybierać przesyłki o standardowych wymiarach. Każda przesyłka niestandardowa wiąże się z dodatkowymi opłatami, gdyż musi być sortowana ręcznie, co wydłuża czas dostawy oraz zwiększa koszt. Nieudana próba doręczenia do odbiorcy może się zdarzyć, a jeśli przesyłka wróci do ciebie, opłatą za tę usługę obarczony jest nadawca. Koszt błędnie zaadresowanej przesyłki również może zwiększyć opłatę. Wszystkie te warianty są dokładnie i przejrzyjcie zapisane w regulaminach firm kurierskich. Warto zapoznać się z tymi zapisami dokładnie, jeszcze przed korzystaniem z ich usług. W ten sposób nie narazisz się na nieprzyjemne niespodzianki i nieprzewidziane koszty. Korzystając z usług dużych firm kurierskich, nie musisz obawiać się o ukryte koszty, a wszelkie dodatkowe opłaty będą wskazane na rachunku.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

osiem + 6 =