Jeśli planujesz wysłać sprzęt RTV kurierem, to koniecznie musisz go odpowiednio zabezpieczyć. W dzisiejszych czasach coraz częściej kupujemy, nie tylko książki czy kosmetyki, przez internet. Zamawiamy również wszelkiego rodzaju elektronikę użytkową, wśród której znajdują się telewizory, odtwarzacze, telefony komórkowe, ładowarki czy zasilacze. W jaki sposób wysłać te produkty jedną z firm kurierskich? Czytaj dalej.

Sposoby na zapakowanie sprzętu RTV

Aby przygotować wysyłane urządzenie do wysyłki, to pierwsze należy upewnić się, że jest ono wyłączone. Wszelkie baterie zasilające powinny być wyjęte a wbudowana bateria musi być zabezpieczona, tak aby sprzęt nie włączył się przypadkowo. Prawidłowe i bezpieczne spakowanie sprzętu RTV odgrywa kluczową rolę w transporcie i wymaga szczególnych środków. Wiadomo nie od dziś, że elektronika jest bardzo wrażliwa, a transport sprzyja uszkodzeniom. Urządzenia poddawane są wstrząsom w samochodzie dostawczym. W sortowni natomiast automaty przesuwają je na taśmach. Krótko mówiąc, przesyłka nie sprzyja dobrej kondycji tego rodzaju sprzętów. Aby ograniczyć szkodliwy wpływ transportu na stan przesyłanych towarów, koniecznie musisz je odpowiednio zabezpieczyć. Najlepszym rozwiązaniem jest użycie oryginalnych opakowań dostarczonych przez producentów. Są one doskonale dopasowane do wymiarów urządzeń, zawierają różnego rodzaju folie czy styropianowe wypełniacze. Jest to najlepsze opakowanie, które skutecznie zapobiega możliwym problemom.

Jak zastąpić oryginalne opakowanie?

Jeśli z jakiś względów nie posiadamy oryginalnego opakowania sprzętu RTV, to możemy nadal go wysłać. Jak to zrobić? Wykorzystaj wytrzymały, kilkuwarstwowy karton, którego rozmiar jest najbardziej zbliżony do rozmiaru przesyłanego urządzenia. Następnie sprzęt zabezpiecz kilkoma warstwami folii bąbelkowej. Włóż go do pudełka, wolne przestrzenie wypełnij wypełniaczami, takimi jak kawałki styropianu, piankowe chipsy czy woreczki wypełnione powietrzem. Takie pakowanie zminimalizuje ryzyko przesuwania się towaru wewnątrz kartonu, a także będzie chronić go przed różnego rodzaju wstrząsami czy upadkiem.

Sprzęt RTV w wysyłce kurierskiej 

Na uszkodzenia szczególnie narażone są dyski HDD oraz wszelka elektronika, która ma wyświetlacze LED lub LCD. Jeśli więc wysyłasz telewizor, tablet, monitor czy laptop, to musisz wykorzystać solidne opakowania i materiały dodatkowe najwyższej jakości. Unikaj wypełniaczy w postaci drobnych elementów, takich jak na przykład trociny czy pocięte papiery, gdyż mogą one negatywnie wpłynąć na elektronikę. Wszelkie kable zasilające należy spakować osobno, owijając je folią stretch lub folią bąbelkową. W kartonie muszą być one przymocowane do innych elementów, tak aby przesuwając się, nie uszkodziły delikatnych matryc monitorów. Dobrą praktyką jest również wyłożenie zarówno z dołu, jak i boków pudełka, miękkim materiałem. Przed ostatecznym zamknięciem pudełka, koniecznie sprawdź, czy urządzenie nie przesuwa się wewnątrz. Jeśli wszystko jest w porządku, to możesz zakleić opakowanie i upewnić się, że nie otworzy się w trakcie transportu. Jeśli wysyłasz monitor lub telewizor, możesz oznaczyć pudełko nalepką góra – dół, co wpłynie na bezpieczeństwo przesyłki.

Dodatkowe opcje 

Zamawiając kuriera na platformie wysyłkowej epaka.pl możesz również skorzystać z dodatkowych opcji, które warto wykupić. W przypadku transportu sprzętu RTV usługa ostrożnie informuje kuriera o tym, aby dołożył wszelkich starań, by przesyłka nie uległa uszkodzeniu. W trakcie załadunku paczek do samochodu, przesyłki nalepką ostrożnie zostają umieszczone w specjalnych miejscach. Będziesz mieć pewność, że żaden inny ciężki przedmiot nie wyląduje na twoim urządzeniu, a także przesyłka będzie zabezpieczona przed przesunięciem. Możesz również wykupić dodatkowe ubezpieczenie, co na wszelki wypadek zapewni ci bezpieczeństwo przesyłki i zwrot ewentualnych strat.

Zamów kuriera wprost do twoich drzwi 

Dzięki usługom świadczonym przez platformę wysyłkową epaka.pl, możesz zamówić dowolnego kuriera, bez wychodzenia z domu. W naszej ofercie znajdziesz usługi takich przewoźników, jak DPD, Geis, GLS czy UPS. Wypełnij dostępny na naszej stronie formularz zamówienia, podaj w nim dokładne dane adresowe zarówno odbiorcy, jak i nadawcy. Wskaż parametry przesyłki, jej wagę, szerokość, wysokość i długość. Następnie wybierz opcje dodatkowe. Porównywarka cenowa wskaże ci dostępnych przewoźników wraz z cenami oraz przewidywanymi terminami dostawy. Sam zdecydujesz, która z oferowanych opcji jest dla ciebie najkorzystniejsza. Następnie uiścić opłatę w jeden z dostępnych sposobów i czekaj na kuriera. Wysyłanie sprzętu RTV jest naprawdę bardzo proste i nie zajmuje dużo czasu. Jeśli dołożysz wszelkich starań, aby dobrze zabezpieczyć przesyłkę, to możesz mieć pewność, że dostarczymy ją bezpiecznie do celu. Od lat współpracujemy z wiodącymi firmami kurierskimi, co owocuje atrakcyjnymi cenami zarówno dla klientów biznesowych, jak i indywidualnych.

$meta 

Wysyłając sprzęt RTV, musisz go dobrze zabezpieczyć. Jeśli nie wiesz jak to zrobić, to zapraszamy do lektury. Wejdź na epaka.pl już dziś!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

trzy × pięć =