Na rynku usług kurierskich panuje duża konkurencja. Ceny paczek spadają, a przewoźnicy prześcigają się w tworzeniu nowych promocji i obniżaniu cen. Za zdrową konkurencją i spadającymi cenami nie kryje się obniżenie jakości świadczonych usług. Kurierzy nie mogą sobie pozwolić na nieterminowość czy mało przyjazne podejście do klienta. Przy tej ilości firm na rynku, przewoźnik, który miałby opóźnienia, szybko wypadłby z rynku.

Serwis internetowy Epaka.pl zrzesza najlepsze firmy kurierskie i pozwala na szybkie znalezienie najtańszej opcji na wysłanie przesyłki krajowej lub międzynarodowej. Jakie elementy składają się na ocenę danej firmy kurierskiej? Z pewnością są to: czas dostarczenia przesyłki, jakość obsługi klienta oraz cena nadania przesyłki, oraz komfort korzystania z usługi. Przekonaj się, dlaczego warto wybierać dobrze oceniane firmy kurierskie i na co zwrócić uwagę podczas nadawania paczki. Współcześni kurierzy i bookerzy usług kurierskich świadczą usługi na naprawdę wysokim poziomie.

Usługi kurierskie: kryteria oceny najlepszych firm kurierskich

 

Profesjonalne badanie jakości usług kurierskich przeprowadził Polski Instytut Badań Jakości. Na podstawie wnikliwych badań i efektów wielogodzinnej pracy audytorów, przekonaliśmy się, które firmy oferują najlepsze usługi w przystępnych cenach. W badaniu wzięto pod uwagę usługi świadczone przez siedmiu operatorów, cieszących się największą popularnością w kraju. Wyniki w wielu przypadkach zależą od szczęścia, powszechnie wiadomo, że kurier kurierowi nierówny. Polski Instytut Badań Jakości wziął pod uwagę usługi kurierskie świadczone przez DPD, DHL, GLS, Pocztex, Inpost i UPS.

Profesjonalne badanie jakości usług kurierskich było skupione na czterech filarach pracy kurierów. Najważniejszym z ocenianych kryteriów była cena i stanowiła aż 30 procent końcowej oceny. Poza tym wzięto pod uwagę także czas realizacji dostawy, obsługę i komfort klientów oraz jakość. Założenia, jakie poczynili badacze, wydają się słuszne. Większość klientów szuka kuriera w dobrej cenie, dopiero później skupiając się na pozostałych parametrach.
Polski Instytut Badań Jakości: plebiscyt na najlepszą firmę kurierską

W badaniu Polskie Instytutu Badań Jakością wyłoniono kilku zwycięzców w poszczególnych kategoriach. Okazało się, że najlepszą obsługę i komfort oferuje firma UPS, tuż za nią uplasowały się Pocztex oraz GLS. Usługi kurierskie najwyższej jakości? W tej kategorii zdecydowanym liderem okazał się UPS. Dobrze oceniana była także jakość usług świadczonych przez inPost i DHL. Jeśli chodzi o czas realizacji usług, najlepsze wyniki osiągnęła firma DHL, plasując się nieco wyżej niż DPD i UPS. Wśród opinii klientów firm kurierskich królowały pochwały na temat pracy UP

Najtańsza firma kurierska: gdzie zamówić kuriera najtaniej?

 

Ceny przesyłek kurierskich systematycznie spadają. Szukając usług kurierskich w najlepszych cenach, warto zwrócić się ku stronom internetowych bookerów usług kurierskich. Epaka.pl oferuje korzystne ceny usług, zdecydowanie niższe niż infolinia lub strona internetowa firm przewozowych. Intuicyjny w obsłudze interfejs pozwoli na umówienie kuriera i porównanie cen ich usług bez wychodzenia z domu. W plebiscycie Polskiego Instytutu Badań Jakości liczyła się przede wszystkim cena usługi. Okazało się, że najniższe ceny ma Inpost, który zdecydowanie wygrał z konkurencją.

Jeśli chodzi o inne firmy to korzystne ceny oferują także DHL i DPD, jednak sporo tracą do lidera kategorii. Najlepszą firmą kurierską okazał się DHL, zyskując ocenę 4,4. Niewiele gorszą ocenę otrzymał Inpost, który rozbraja konkurencję na łopatki, oferując usługi kurierskie w bardzo przystępnych cenach. Kurier Inpost, umawiany za pośrednictwem serwisu Epaka.pl może być jeszcze tańszy. Sprawdź, jak wiele możesz zaoszczędzić na skorzystaniu z usług bookera kurierów. Na trzeciej pozycji plasuje się UPS z wynikiem 4,2. Za nim są Pocztex, DPD, GLS i FedEx.

Najlepszy kurier: dlaczego warto postawić na sprawdzoną firmę kurierską?

 

Korzystanie z usług popularnych firm kurierskich to gwarancja tego, że paczka bezpiecznie i terminowo dotrze do celu. Branżowi potentaci zatrudniają setki osób, które ciężko pracują na to, by przesyłki docierały do odbiorców w terminie. Korzystając z profesjonalnego kuriera, mamy pewność, że w razie zagubienia paczki lub jej uszkodzenia szybko dostaniemy stosowne ubezpieczenie. Samo zamawianie odbioru paczek staje się coraz szybsze i tańsze.

Klienci indywidualni, jak i osoby prowadzące działalność gospodarczą coraz częściej korzystają z dedykowanych, zewnętrznych serwisów do zamawiania kurierów. Na stronie internetowej www.epaka.pl można zamówić kuriera w doskonałej cenie. Po co przepłacać, jeśli można otrzymać usługę doskonałej jakości w niższej cenie? Postaw na współpracę z doświadczonym kurierem i zamów go przez stronę bookera: nie przepłacaj za usługi kurierskie i ciesz się oszczędnościami.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

osiem + 9 =