Rynek usług kurierskich w naszym kraju należy do niezwykle konkurencyjnych. Jak w morzu ofert znaleźć tę odpowiednią i nadawać paczki oraz listy szybko, sprawnie, a co najważniejsze – tanio? Znalezienie firmy świadczącej najlepsze usługi kurierskie nie jest proste. Przed zamówieniem odbioru paczki warto poczytać opinie i skupić się na firmach, które cieszą się uznaniem klientów. Dobrym krokiem podczas wybierania firmy świadczącej usługi kurierskie będzie skorzystanie z serwisu takiego jak Epaka.pl. To portal zrzeszający najpopularniejsze firmy kurierskie i oferujący przystępne ceny wysyłek – znacznie niższe niż od tych oferowanych przez kurierów bezpośrednio.

Bookerzy usług kurierskich współpracują z przewoźnikami i są w stanie wynegocjować korzystne rabaty, które nigdy nie byłyby dostępne dla detalicznego klienta. Na co zwrócić uwagę podczas wybierania firmy świadczącej usługi kurierskie? Przygotowaliśmy krótki poradnik, dzięki któremu wybór odpowiedniego usługodawcy będzie szybki i bezproblemowy.

Czas realizacji dostarczenia paczki: jak wybrać najsprawniejszą firmę kurierską?

Jednym z kluczowych kryteriów, jakimi kierują się klienci biznesowi i detaliczni, którzy szukają profesjonalnej firmy kurierskiej, jest szybkość realizacji dostawy. Od czego zależy sprawne dostarczenie paczki? Branżowi potentaci posiadają wiele placówek oraz sortowni, co korzystnie wpływa na ostateczny czas doręczenia przesyłki. Automatyzacja procesów i nowoczesne rozwiązania technologiczne oraz informatyczne również przyspieszają czas realizacji dostawy. Kurierzy oferują klientom usługi polegające na dostarczeniu krajowej paczki w terminie od jednego do dwóch dni roboczych od momentu nadania przesyłki.

W przypadku przesyłek zagranicznych czas ten zaczyna się od dwóch dni i może wynieść do kilku tygodni. Jakie czynniki decydują o czasie dostawy przesyłki? Wszystko zależy od kilku zasadniczych czynników. Wiele firm realizuje dostawy do strefy A w bardzo szybkim czasie. Jeśli miejsce dostarczenia przesyłki znajduje się daleko od sortowni i punktów dystrybucji firmy kurierskiej, np. punkt dostawy mieści się w lesie lub w górach, dostawa może się przedłużyć. Czas dostawy paczki może się różnić w zależności od pory roku.

Utrudnienia mogą występować np. podczas intensywnych opadów śniegu czy w okresie urlopowym. Firmy kurierskie pracują intensywnie w grudniu. Wtedy ich obrót jest kilkakrotnie wyższy niż w pozostałych miesiącach roku. Dla czasu dostawy przesyłki liczy się także moment, w którym zostanie ona nadana. Gdy kurier odbiera od klienta paczkę późnym wieczorem w poniedziałek, istnieje duże prawdopodobieństwo, że przesyłka dotrze do adresata dopiero w środę. Wiele firm świadczy dodatkową usługę, polegająca na doręczeniu przesyłki o konkretnej godzinie. Nadając paczkę w środę i wybierając dostarczenie w godzinach porannych, możemy spodziewać się, że paczka dotrze do adresata w piątek rano.

Duże firmy kurierskie: która świadczy najlepsze usługi?

Zamawiając dostawę paczki w zewnętrznym serwisie takim jak Epaka.pl, możemy liczyć na profesjonalne doradztwo i informację, która z firm świadczy najtańsze usługi kurierskie. Przy wyborze firmy kurierskiej liczy się wiele czynników. Najpopularniejsze firmy kurierskie w naszym kraju to DPD, DHL, UPS, Inpost, GLS, Fedex i Pocztex. Każda z nich posiada swoje regulaminy i cenniki. Współczesny klient firmy kurierskiej oczekuje usług na wysokim poziomie. Przy wyborze firmy kurierskiej warto sprawdzić, czy dany operator oferuje dostawę do paczkomatu, możliwość przekierowania paczki do punktu stacjonarnego, kiosku lub sklepu. Najwygodniejsze będzie dostarczenie do rąk własnych.

Przy paczkach pobraniowych nie można zlecać dostaw do paczkomatu lub sklepów. W dzisiejszych czasach najlepiej jest umawiać kurierów za pośrednictwem stron bookerów. Najlepszą firmą oferującą usługi kurierskie jest Epaka.pl. Firma cieszy się świetnymi opiniami klientów i oferuje najniższe ceny na rynku. Zaletą korzystania z kurierów jest szybka dostawa paczki. Kurierzy działają znacznie sprawniej niż poczta. Zdecydowana większość firm pozwala na precyzyjne określenie godziny dostarczenia przesyłki, co jest dużą zaletą dla osób zabieganych i zapracowanych.

Profesjonalne firmy kurierskie oferują szereg usług dodatkowych. Należą do nich powiadomienia mailowe i SMS-owe o dostawie, dodatkowe ubezpieczenie przesyłek, dodatkowo płatne dostarczenie paczki w sobotę oraz możliwość nadania paczki za pobraniem. Nowoczesne firmy kurierskie dysponują praktycznymi narzędziami informatycznymi i złożonymi systemami. Wielu klientów lubi sprawdzać, gdzie aktualnie znajduje się ich paczka. Taka usługa to nic nowego i cieszy się ona olbrzymią popularnością wśród klientów firm kurierskich. Epaka.pl to booker kurierski, który umożliwia tanie i sprawne zamówienie kuriera ze wszystkimi usługami dodatkowymi, jakie znajdują się w ofercie danej firmy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

14 + piętnaście =