Usługa przesyłek międzynarodowych zyskuje coraz większą popularność w naszym kraju. Wiele firm ma swoje filie i siedziby poza granicami Polski. Obieg ważnych, służbowych dokumentów wymaga skorzystania z usług firm kurierskich i wysyłania listów oraz paczek międzynarodowych.

Na zdecydowany wzrost popularności wysyłania przesyłek kurierskich za granicę wpływają także sklepy internetowe, które oferują darmową wysyłkę towarów dostępnych w atrakcyjnych cenach. Dotyczy to sklepów z Europy Zachodniej oraz z Dalekiego Wschodu.

Kolejnym z powodów wzrostu popularności nadawania i odbierania przesyłek kurierskich międzynarodowych jest fala emigracji zarobkowej Polaków na zachód. Paczki do Anglii, Niemiec, Francji, Holandii czy krajów Skandynawskich wysyłane są każdego dnia w dziesiątkach tysięcy sztuk. Rosnące zainteresowanie takimi przesyłkami przełożyło się na ich ceny.

Koszty związane z nadaniem międzynarodowej przesyłki kurierskiej nigdy nie były tak niskie. Ile dokładnie kosztuje wysłanie paczki do innego kraju i na co zwrócić uwagę przy zamawianiu kuriera? Przygotowaliśmy krótki poradnik, który rozwieje Twoje wątpliwości związane z nadawaniem paczki za granicę.

Ile kosztuje wysłanie paczki za granicę?

Wszystko zależy od tego, do jakiego kraju ma dotrzeć przesyłka. Firmy kurierskie umieszczają na swoich stronach szczegółowe cenniki, które dzielą ceny paczek ze względu na rozmiar, wagę i kraj, do którego mają zostać dostarczone. Wiele osób myśli, że nadanie paczki międzynarodowej jest związane ze znacznym wydatkiem i rzeczywiście tak było jeszcze kilka lat temu. Jednak dzięki ogromnej konkurencji na rynku i dużemu zapotrzebowaniu na międzynarodowe usługi kurierskie, ceny paczek zdecydowanie spadły.

Każda firma kurierska ma swój własny cennik, z którego szybko dowiemy się, ile kosztuje wysłanie paczki do innego kraju. Nadanie kurierem listu lub małej paczki za granicę nie wiąże się z dużymi kosztami. Ceny takich paczek zaczynają się już do 30 zł! Międzynarodowe przesyłki kurierskie docierają do odbiorców, którzy mieszkają na terenie Unii Europejskie nawet w dwa dni od momentu ich nadania.

Jak wyceniane są zagraniczne przesyłki kurierskie?

Podstawowym czynnikiem, który kształtuje ceny nadania paczki międzynarodowej, jest odległość, jaką musi pokonać dana przesyłka. W dzisiejszych czasach możliwe jest wysłanie paczki nawet na drugi koniec globu. To nie problem i wiele firm realizuje takie zlecenia każdego dnia. Podstawowym kryterium, które wpływa na cenę paczki międzynarodowej jest właśnie odległość. Niewielkie paczki na terenie Europy nigdy nie kosztują więcej niż 100 złotych. W przypadku przesyłek, które mają zostać dostarczone na inny kontynent, cena zdecydowanie wzrasta.

Ceny paczek do Stanów Zjednoczonych, Kanady czy Australii najczęściej kosztują powyżej 200 złotych. Mowa tutaj oczywiście o niedużej o paczce, której waga wynosi do 1 kilograma. W przypadku dużych paczek do 25 kilogramów cena międzynarodowej przesyłki, która ma zostać dostarczona do kraju spoza Unii Europejskiej, jest wyższa. Paczki wysyłane do krajów w Unii Europejskiej w większości przypadków są dostarczane drogą lądową.

Jeśli zależy nam na szybkiej wysyłce danej paczki, można wybrać droższą opcję, jaką jest transport lotniczy. Międzynarodowy transport samolotowy oferują swoim klientom takie firmy jak UPS i TNT. Osoby zamawiające kuriera przez stronę Epaka.pl Mogą liczyć na duże rabaty i atrakcyjne ceny wysyłek międzynarodowych!

Na co zwrócić uwagę podczas wysyłania paczki za granicę?

Na ostateczną cenę paczki międzynarodowej ma wpływ wiele czynników. W obliczu sporej konkurencji każda z profesjonalnych firm kurierskich nieustannie aktualizuje swoje cenniki, skraca czas dostawy paczek do poszczególnych krajów i oferuje różnego typu promocje na wysyłki międzynarodowe. Skorzystanie z zewnętrznego portalu, który sprzedaje oferty różnych firm, będzie doskonałym pomysłem. Takie strony mają podpisane umowy z przewoźnikami i często oferują zdecydowanie niższe stawki niż sami kurierzy.

Booker usług kurierskich zarabia na różnicy w cenie, jaką oferuje klientowi, a jaką płaci firmie kurierskiej. Dlatego korzystanie z serwisu internetowego, który zrzesza różnych dostawców, pozwoli Ci zaoszczędzić na wysyłce paczki międzynarodowej. Niezależnie od tego, czy wysyłasz ulubione smakołyki do syna pracującego w Anglii, czy prezent urodzinowy dla córki, która mieszka we Francji, portal oferujący usługi wielu firm kurierskich pomoże Ci znaleźć najkorzystniejszą opcję.

Nieważne czy wysyłasz jedną paczkę raz na kilka lat, czy regularnie nadajesz paczki poza granice Polski, cena u bookera zawsze będzie dla Ciebie atrakcyjna. Niezależnie od tego, czy jesteś przedsiębiorcą czy osobą prywatną, w każdym przypadku skorzystanie z takiego serwisu internetowego będzie tańsze, niż umówienie odbioru paczki bezpośrednio na stronie danego dostawcy. Jednym z takich portali jest Epaka.pl. Znajdziesz tam najbardziej atrakcyjne oferty na rynku!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

12 − osiem =