Do pakowania przesyłek służy kilka typów akcesoriów. Podstawowe z nich to karton, taśma klejąca, klej i nożyczki. Umawiasz odbiór przesyłki na stronie firmy kurierskiej? Koniecznie sprawdź, czy posiadasz przedmioty, które posłużą Ci do prawidłowego zapakowania paczki. W przypadku przesyłek międzynarodowych jest to szczególnie ważne. Jeśli paczka jest wysyłana do innego kraju, z całą pewnością przejdzie przez więcej niż jedną sortownię, co zwiększa ryzyko jej uszkodzenia. Nie warto ryzykować zniszczeniem zawartości przesyłki.

Regulaminy firm kurierskich, które zajmują się doręczaniem przesyłek międzynarodowych, jasno określają, że w przypadku źle zapakowanych paczek, reklamacje nie będą uwzględniane. Odpowiednie zabezpieczenie paczki ma kluczowe znaczenie, by została ona dostarczona w nienaruszonym stanie. Paczki międzynarodowe mogą być dostarczane drogą lądową i lotniczą. W obu przypadkach międzynarodowych przesyłek niezwykle ważne jest ich poprawne pakowanie.

Przesyłka kurierska zagraniczna: na co zwrócić uwagę podczas pakowania?

Ogólne zasady związane z przygotowaniem przesyłek kurierskich są niemal identyczne w przypadku paczek krajowych i zagranicznych. Paczki dostarczane na terenie kraju z reguły mają krótszą drogę do przebycia, a w związku z tym są mniej narażone na uszkodzenia transportowe. Przygotowując paczkę, najlepiej będzie skorzystać ze sztywnego pudełka wykonanego z kartonu. Rodzaje pudełek transportowych dostępnych na rynku różnią się ilością warstw, z jakich składa się karton. Dla przesyłek międzynarodowych najlepsze będą te, które mają co najmniej pięć warstw tektury. Gdy paczka trafia na sortownię, jej pracownicy sprawdzają etykiety.

Paczka zagraniczna z wieloma oznaczeniami może sprawić problem pracownikom sortowni. Stare etykiety mogą spowodować, że termin dostarczenia przesyłki międzynarodowej niepotrzebnie się wydłuży. Korzystając z używanych kartonów, warto dokładnie sprawdzić, czy nie ma na nich starych etykiet od kurierów. Warto także dobrze zastanowić się nad rozmiarem pudełka, w którym zostanie wysłany produkt. W opakowaniu, które będzie zbyt duże, przedmioty mogą się przewracać i zmieniać położenie, co może skutkować ich uszkodzeniem. Jeśli w przesyłce znajdują się przedmioty delikatne, warto skorzystać z podwójnego kartonu i spakować paczkę metodą “pudełko w pudełku”.

Wykorzystanie separatorów uchroni przesyłkę przed uszkodzeniami transportowymi. Jeśli w przesyłce znajduje się więcej niż jeden przedmiot, warto zastanowić się nad poprawnym zapakowaniem każdego z nich. Zabezpieczenie każdego przedmiotu osobno będzie dobrym pomysłem. Paczka kartonowa jest narażona na otarcia i uszkodzenia. Na wypadek zdarcia się etykiety, warto wrzucić jej kopię do wewnątrz paczki. Dzięki temu, gdy właściwa naklejka odpadnie od kartonu lub stanie się nieczytelna na skutek zalania wodą, pracownicy firmy bez trudu poradzą sobie ze zlokalizowaniem miejsca dostarczenia przesyłki.

 

Odpowiednia taśma klejąca pozwoli na zabezpieczenie gotowej paczki. Karton powinien zostać nią sklejony wzdłuż i wszerz. Dla pełni bezpieczeństwa zawartości paczki można wielokrotnie obkleić opakowanie taśmą. Paczki wiązane sznurkiem i papierem nie sprawdzają się w transporcie międzynarodowym, ponieważ są to materiały o niskiej trwałości, które łatwo uszkodzić.

Przesyłki międzynarodowe w dobrej cenie: odpowiednio zabezpieczona przesyłka kurierska.

Większość firm kurierskich oferuje możliwość przyjazdu kuriera do nadawcy z foliopakiem lub opakowaniem transportowym i pomocy przy pakowaniu paczki. Skorzystanie z takiej opcji może wiązać się z dodatkowymi kosztami. Ceny paczek międzynarodowych mogą wynosić nawet kilkaset złotych. Warto więc samemu zająć się ich dobrym spakowaniem, aby ograniczyć ryzyko wysokich kosztów.

Samodzielne spakowanie paczki nie wymaga specjalnych umiejętności czy dużych nakładów finansowych. Warto pamiętać, że cena przesyłki kurierskiej międzynarodowej będzie niższa, jeśli wybierzemy mniejszy karton. Ścisłe zapakowanie paczki sprawi, że przedmioty w kartonie nie będą mogły się przemieszczać, dzięki czemu będą mniej narażone na uszkodzenia.

Kurierskie przesyłki międzynarodowe mają do pokonania długą drogę. Trzeba być przygotowanym na to, że w trasie mogą być narażone na kontakt z wilgocią lub niską temperaturą. Różne typy wysyłanych przedmiotów i towarów wymagają różnych zabezpieczeń. Jak prawidłowo spakować paczkę międzynarodową? Wszystko zależy od rodzaju przedmiotów, jakie się w niej znajdują. Szykując przesyłkę z rzeczami, które są delikatne, warto dopłacić, by mieć pewność, że w razie uszkodzeń dostaniemy pełne odszkodowanie.

Wysyłka paczki zagranicznej z delikatnymi przedmiotami bez odpowiednich oznaczeń to duże ryzyko. Jeśli taka przesyłka ulegnie uszkodzeniu, możemy być pewni, że firma kurierska odmówi wypłaty odszkodowania. Błędnie zapakowana paczka oraz przesyłka międzynarodowa bez odpowiednich oznaczeń sprawia, że winnym ewentualnych uszkodzeń staje się tylko i wyłącznie nadawca paczki.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

cztery × pięć =