Jeśli nie możesz odebrać przesyłki we wskazanym terminie i nie wiesz co zrobić w takiej sytuacji, to przeczytaj poniższy tekst. Jeśli zdarzy się, że kurier nie może dostarczyć paczki, ponieważ nie zastał odbiorcy, to wiedz, że zanim trafi ona do centrali, w większości firm kurierskich istnieje możliwość podjęcia ponownej próby doręczenia.

Ile prób doręczenia podejmie kurier?

Kupiłeś produkty przez internet i czekasz na kuriera, ale akurat tego dnia, kiedy przesyłka ma zostać dostarczona, ty masz nieoczekiwane nadgodziny i nie możesz jej odebrać. Co się wtedy stanie? Niektóre firmy kurierskie dopuszczają możliwość pozostawienia przesyłki u sąsiada, oczywiście po uzgodnieniu tego faktu z tobą telefonicznie. Jeśli nie ma takiej możliwości, to w większości przypadków kurier podejmie drugą próbę doręczenia w innym terminie, o którym zostaniesz poinformowany sms-em lub e-mailem. Czasem kurier może również zostawić awizo z informacją, gdzie możesz odebrać swoją przesyłkę, gdyż może ją zostawić w punkcie odbioru. Jeśli kurier nie zastał odbiorcy po drugiej próbie doręczenia, wtedy przesyłka trafi do jednej z placówek firmy kurierskiej. Okres przetrzymywania paczki w tym miejscu jest uzależniony od regulaminów poszczególnych przewoźników. Wszystkie te informacje możesz uzyskać na stronach firm kurierskich lub na stronie epaka.pl.

Jak odebrać paczkę z punktu odbioru?

Po otrzymaniu informacji, że twoja przesyłka została skierowana do punktu odbioru, możesz odebrać ją we wskazanych godzinach pracy tego punktu. Jednakże przesyłki nie musi odebrać odbiorca wskazany w liście przewozowym, może to być również każda osoba zamieszkująca pod tym samym adresem. Wtedy osoba odbierająca będzie musiała podpisać się na liście przewozowym, aby w razie ewentualnych problemów, móc zidentyfikować faktycznego odbiorcę. Jeśli zdarzy się tak, że odbiorca w ogóle nie odbierze przesyłki, zostanie ona zwrócona do nadawcy, który będzie zmuszony ponieść koszt zwrotu. 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

osiemnaście + 7 =