Jeśli zastanawiasz się czy warto wysłać bagaż kurierem, to odpowiedź może cię zaskoczyć. Czasem zdarza się tak, że korzystasz z usług tanich linii lotniczych, w których bagaż jest dodatkowo płatny. Tańszą opcją może być wysyłka go za pomocą jednej z firm kurierskich. Wysyłka bagażu na terenie Polski lub za granicę jest dość prosta, ale koniecznie należy pamiętać, by nie był on wypełniony wartościowymi rzeczami czy cennymi przedmiotami osobistymi.

Jak nadać bagaż kurierem?

Po pierwsze musisz zacząć od spakowania walizki do wysyłki. Najprościej będzie umieścić ją w odpowiednio dobranym kartonie. Całość bagażu powinna być owinięta folią bąbelkową a wolne przestrzenie w pudełku powinny zostać wypełnione dostępnymi na rynku wypełniaczami, takimi jak woreczki z powietrzem, styropianowe chipsy czy pianka. Takie wypełnienie chroni bagaż przed przesuwaniem się wewnątrz kartonu, minimalizując jego uszkodzenie w trakcie transportu czy w sortowni. Przedmioty wewnątrz walizki, takie jak ubrania, obuwie czy książki, powinny być zabezpieczone przed poruszaniem się, aby nie uszkodziły się wzajemnie. Dodatkowym zabezpieczeniem przesyłki będzie wykupienie opcji ostrożnie. Taka informacja, umieszczona w widocznym miejscu na opakowaniu, sprawi że kurier dołoży wszelkich starań, aby nie uległa uszkodzeniu w samochodzie transportowym. Umieści ją w specjalnym miejscu i zadba o to, aby nie została przygnieciona przez inne paczki. 

Bagaż w sortowni 

Sortownia to miejsca, do którego trafiają wszystkie przesyłki dostarczane przez kurierów i skąd zostają przekierowane do właściwych okręgów pocztowych. Większość paczek trafia na taśmę i jest sortowana automatycznie, co zdecydowanie przyspiesza proces wysyłki. Twoja walizka z całą zawartością będzie poddawana różnego rodzaju wstrząsom i może ulec uszkodzeniu. Aby temu zapobiec, odpowiednio zabezpiecz wszystkie przedmioty wewnątrz oraz walizkę na zewnątrz. Nie umieszczaj tam żadnych niebezpiecznych przedmiotów, które mogłyby uszkodzić inne produkty.

Wysyłka bagażu z epaka.pl 

Jeśli wybierasz się w dłuższą podróż i potrzebujesz wielu ubrań, których nie możesz zabrać do samolotu, to w prosty sposób możesz skorzystać z usług firm kurierskich. Wejdź na platformę wysyłkową epaka.pl i wypełnij formularz. Wskaż tam dane odbiorcy i nadawcy, określ wymiary oraz wagę przesyłki. Możesz też wskazać jej zawartość. Zdefiniuj dodatkowe usługi, takie jak ubezpieczenie czy ostrożnie. Nasza porównywarka cenowa wskaże ci dostępnych przewoźników wraz z cenami oraz planowanym terminem dostawy. Zdecyduj się na jedną z nich i uiść opłatę. Teraz możesz poczekać, aż kurier przyjedzie po odbiór przesyłki. Nadasz swój bagaż bez wychodzenia z domu, a dzięki współpracy z wiodącymi na rynku firmami kurierskimi, takimi jak DPD, GLS czy UPS. Będziesz mieć pewność, że walizka dotrze szybko i bezpiecznie pod wskazany adres lub do punktu odbioru. Na epaka.pl będziesz mieć możliwość wysyłki przesyłki na terenie całego kraju, a także poza jej granicę.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

17 + 4 =